Život...

Autor: Tatiana Hrušovská | 5.7.2014 o 13:26 | (upravené 5.7.2014 o 13:38) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  243x

A zrazu začne biť. Počuť akýsi plač. Vo vzduchu je cítiť radosť, ktorá ešte pred malou chvíľočkou  bola nesmiernou bolesťou. Si tu Ty a žiješ! 

  Zamysleli sme sa už niekedy nad tým prečo sme tu? Prečo práve ja a prečo práve ty? Mnohí takúto šancu nedostali a dnes sú len anjelmi niekde tam v diaľke. Má život vôbec nejaký zmysel? Žiješ preto, aby si raz zomrel. Zomrel len tak. Za ten čas čo si tu, však toho stihneš urobiť tak mnoho. Dobrého aj zlého. Za ten neúprosný čas stihneš ľúbiť a milovať, nenávidieť a preklínať, smiať sa a plakať, nevzdať sa a  zlyhať, potešiť a sklamať, dúfať a hľadať.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Povedia iní o tebe. Oni ťa odsúdia! Tento človek je chudák, ten je boháč, on je klamár, ten je dobrý otec, on je vrah. Čo chceš, aby raz iní povedali o tebe? Bol to dobrý človek, ktorý žil alebo klamár, ktorému nikto neveril, a možno si na teba ani nikto nespomenie. Osud? To je len taká rozprávka, aby sa človek mohol vyhovárať. Každý si svoje šťastie skladá sám, a však niekedy ti osud vezme všetko, čo si miloval.Tak čo je to za svet a aký zmysel má, že som v ňom ja?    

                                                                                                                                                             Každý sa narodil so srdcom, ktoré bije!  Aby bol šťastný, možno sa smial, aby občas aj nariekal.Videl dúhu, ale cítil aj dážď. Bol na miestach, kde sa slnko neusmieva a kde mesiac nezhasína. Robil chyby, potom ich naprával, aby mal srdce a lásku rozdával. Každý sa narodil so srdcom, ktoré bije. Nikto sa však nenarodil na to, aby zradil, aby bol zlodej, klamár a vrah. Nikto sa nenarodil ako zlý otec, podliak a falošný kamarát. V takého ťa zmenil svet!  

 

                                                                                                                                                                Čo chceš, aby raz iní povedali o tebe, keď ty už budeš len anjelom niekde tam v diaľke a nezmeníš už seba ani svet? Budú ťa súdiť a posudzovať. Zabudnú však na to, že súdiť môže len Boh.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Bratislavskí poslanci mali brať úplatky. Za hazard aj proti nemu

Ak v marci prejde úplný zákaz hazardu v Bratislave, tri roky bude jediným otvoreným kasínom v meste Banco v hoteli Crowne Plaza. Licenciu má ako jediné do roku 2021.

DOMOV

Zoznam vecí, na ktorých chce ušetriť štátna poisťovňa

Pozrite si výber úsporných opatrení.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.


Už ste čítali?